ccc

Wszystko o IKE, IKZE i PPE

Amerykanie w wieku przedemerytalnym nieświadomi skutków zmienności na rynkach dla ich oszczędności

By on Kwiecień 3, 2018 in Globalny Przegląd Emerytalny with 0 Comments

Prawie sześć na dziesięć osób w wieku przedemerytalnym i 32% emerytów opisuje swoją podstawową strategię inwestycyjną, że jest koncentrowana na „agresywnym wzroście” lub „umiarkowanym wzroście” – wynika z badania MassMutual.

Emeryci i osoby w wieku przedemerytalnym wyrażają obawy dotyczące ochrony oszczędności emerytalnych przed stratami na giełdzie, ale wielu twierdzi, że ich głównym celem inwestycyjnym jest wzrost, a nie utrzymanie wartości aktywów – tak wynika z najnowszego badania Massachusetts Mutual Life Insurance Co.

W badaniu „MassMutual Saviour Savings Risky” aż 94% osób w wieku przedemerytalnym i 92% emerytów „zdecydowanie zgadza się” lub „raczej zgadza”, że ważne jest podjęcie kroków w celu uniknięcia poważnych strat na giełdzie tuż przed emeryturą. Jeden na dwóch respondentów w wieku przedemerytalnym (49%) i jeden na trzech emerytów (32%) obawia się podejmowania zbyt dużego ryzyka inwestycyjnego.

Jednak badanie wykazało również, że wielu emerytów i osób w wieku przedemerytalnym koncentruje się raczej na wzroście wartości aktywów niż na ich ochronie przed spadkami, bowiem:

59% osób w wieku przedemerytalnym i 32% emerytów opisuje swoją podstawową strategię inwestycyjną jako koncentrację na „agresywnym wzroście” lub „umiarkowanym wzroście”;

32% osób w wieku przedemerytalnym i 49% emerytów charakteryzuje swój portfel emerytalny jako równowagę między wzrostem a zachowaniem oszczędności.

Internetowe badanie zostało przeprowadzone w styczniu 2018 roku w imieniu MassMutual przez Greenwald & Associates. Wśród ankietowanych było 801 osób, które przeszły na emeryturę nie później niż 15 lat temu, i 804 osoby w przedziale 50-65 lat, które jeszcze nie przeszły na emeryturę.

Tags: , ,

Subskrypcja

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do subskrybentów bloga, a otrzymasz więcej tego rodzaju treści.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Top