Wszystko o IKE, IKZE i PPE

Kobiety są mniej skłonne do ryzykownych inwestycji

By on Październik 28, 2017 in Globalny Przegląd Emerytalny with 0 Comments

Powodem, dla którego wiele kobiet ma bardziej konserwatywne podejście do inwestowania niż mężczyźni  jest przede wszystkim niepewność osiągnięcia zysku, twierdzi Rui Yao, profesor Uniwersytetu Missouri: „Mężczyźni częściej wybierają zawody o niepewności dochodowej, takie jak na przykład sprzedawca samochodów. Odkryliśmy, że niepewność dochodowa zmniejsza chęć do podejmowania ryzyka przez kobiety, a jednocześnie zwiększa gotowość mężczyzn do ponoszenia większego ryzyka „.

Profesor Yao dodaje, że bardziej konserwatywne portfele mogą spowodować, że kobiety nie będą odpowiednio przygotowane do przejścia na emeryturę . Dotyczy to szczególnie kobiet samotnie wychowujących dzieci, które są bardziej narażone na ryzyko niskich dochodów na emeryturze niż samotni mężczyźni, lub pary małżeńskie. Dlatego, doradcy w rozmowach z kobietami powinni wskazywać, że nie ma różnic między nimi a mężczyznami w podejściu do ryzyka inwestycyjnego. Co więcej powinni zwrócić uwagę, że kobiety żyją dłużej i tak naprawdę potrzebują większego alokacji swojego portfela oszczędności emerytalnych w akcje, ponieważ  muszą zapewnić sobie środki na dłuższy okres życia „.

Według danych Biura Spisu Powszechnego z 2005 roku ” Średnia długość życia Amerykanek wynosiła wówczas 82 lat w porównaniu do zaledwie 78 lat mężczyzn” zauważa Robert Massa, dyrektor ds. Emerytur w Ascende w Houston. Natomiast według danych Biura Statystyki Pracy z 2010 roku kobiety zarabiały przeciętnie 79% tego co mężczyźni  i dodaje:  „Jeśli kobiety chcą zniwelować te niekorzystne różnice potrzebują solidnej, dostosowanej do potrzeb strategii inwestycyjnej”.

Massa  wskazuje, że kobiety są bardziej otwarte na współpracę z doradcą finansowym niż mężczyźni i po rozmowie z doradcą bardzo szybko rozumieją potrzebę solidnego przygotowania się do przejścia na emeryturę. „Kobiety jako inwestorzy są bardziej otwarte na edukacją inwestycyjną od swoich doradców niż mężczyźni”, mówi Massa i dodaje: ” Są bardzo otwarte na doradcę, który będzie pokazywał, że stara się im  zapewnić odpowiednią edukację i zwraca się do nich z szacunkiem. Kiedy, jako doradca, jasno określisz wyjątkowe wyzwania przed jakimi stoją kobiety jako inwestorzy, możesz im wyjaśnić, dlaczego bardziej agresywna strategia inwestycyjna ma kluczowe znaczenie dla ich długoterminowego sukcesu „.

plansponsor.com

Tags: , , , ,

Subskrypcja

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do subskrybentów bloga, a otrzymasz więcej tego rodzaju treści.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Top