Wszystko o IKE, IKZE i PPE

Niemcy przewodniczą inicjatywie G20 promującej inwestycje w Afryce

By on Listopad 27, 2017 in IKE i IKZE with 0 Comments

3Kryzys uchodźców w Europie pobudził nową inicjatywę wspierania inwestycji sektora prywatnego w Afryce, zakomunikował przedstawiciel niemieckiego ministerstwa finansów.

Compact With Africa (CWA) to inicjatywa 20 największych gospodarek świata (G20) promująca inwestycje sektora prywatnego w Afryce, między innymi w infrastrukturę.

Celem tej inicjatywy jest zmniejszenie ryzyka inwestycji prywatnych na rzecz zrównoważonego wzrostu w drodze umów poszczególnych krajów G20, z krajami afrykańskimi, organizacjami międzynarodowymi i innymi partnerami.

CWA została zainicjowana przez niemiecką prezydencję w G20 w marcu br.

Przemawiając na niedawnym Światowym Forum OECD poświęconym prywatnym emeryturom na Mauritiusie, Holger Fabig, szef departamentu światowej gospodarki, monetarnej i walutowej w niemieckim ministerstwie finansów, powiedział, że możliwości inwestycyjne w Afryce są „naprawdę oszałamiające”.

Odniósł się także do wyzwań stojących przed funduszami emerytalnymi zainteresowanymi inwestycjami w Afryce, mówiąc, że inwestycja ta przyniesie korzyści inwestorom.

„Bardzo łatwo jest być cynicznym, zwłaszcza w Afryce” – powiedział. „Tak więc moja odpowiedź dla krytyków jest prosta. W Europie byliśmy świadkami kryzysu uchodźczego o historycznym wymiarze. Nawet ci urzędnicy, którzy bardzo niechętnie angażują się w sprawy Afryki, zgadzają się, że w obecnej sytuacji nie możemy po prostu stać z boku. Musimy zrobić więcej, aby wspierać kraje afrykańskie w drodze do zrównoważonego rozwoju. „

Tags: , , , , ,

Subskrypcja

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do subskrybentów bloga, a otrzymasz więcej tego rodzaju treści.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Top