Wszystko o IKE, IKZE i PPE

USA: Brak oszczędności na emeryturze to największa obawa Amerykanów

Prawie dwóch na trzech (65%) dorosłych Amerykanów każdego miesiąca odkłada część dochodów, co stanowi wzrost o pięć punktów procentowych w porównaniu z ubiegłorocznym badaniem, tak wynika z ankiety na temat płynności finansowej w 2018 roku przeprowadzonej przez  Harris Poll w imieniu NFCC (Narodowej Fundacji Doradztwa Kredytowego) między 28 lutego a 2 marca 2018 r. na próbie 2 017 dorosłych osób.

Pomimo tego, że większość Amerykanów oszczędza na emeryturę, mniej niż jeden na pięciu (19%) czuje się bardzo pewnie, że oszczędza wystarczająco, a około trzech na dziesięciu (29%) obawia się, że z myślą o emeryturze odkłada zbyt mało środków. Na pytanie, jakie obszary finansów osobistych najbardziej niepokoją, najwięcej wskazuje na to, że zbyt mało oszczędzają (16%) oraz że mają za mało oszczędności na „czarną godzinę” (14%).

Podobnie jak w latach poprzednich, 66% ankietowanych korzysta z konta oszczędnościowego, 37% posiada plan 401 (k), co oznacza wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem z poziomu 32%. Również wzrosła liczba osób deklarujących posiadanie inwestycji w akcjach lub poprzez fundusze powiernicze – z poziomu 26 proc. w 2017 roku do 30 procent obecnie.

 

Tags: , , ,

Subskrypcja

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do subskrybentów bloga, a otrzymasz więcej tego rodzaju treści.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Top