Wszystko o IKE, IKZE i PPE

USA: Kryzys w Facebooku napędzany przez status gwiazdy Zuckerberga

By on Kwiecień 24, 2018 in Globalny Przegląd Emerytalny with 0 Comments

„Kryzys prywatności danych w serwisie Facebook był wynikiem niemal całkowitej kontroli firmy przez Marka Zuckerberga”, powiedział w wywiadzie dla Bloomberga  Chris Ailman z California State Teachers ‚Retirement System  (CalSTRS).

„Nie jesteśmy zadowoleni ze sposobu zarządzania Facebookiem”, powiedział Ailman, dyrektor ds. Inwestycji w CalSTRS w telewizji Bloomberg. „Ludzie powinni zdawać sobie sprawę, że nie jest właściwe, gdy w firmie jedna osoba ma status władcy” – dodał. 59-letni Ailman  po wybuchu skandalu związanego z wyciekiem danych osobowych w Facebooku, dezaktywował swoje osobiste konto na Facebooku , dołączając do grona wysokiej rangi osób, w tym Elona Muska, którzy zlikwidowali swoje konta w ramach szerszego protestu „DeleteFacebook”.  Silicon Valley jest zachwycony „jakością gwiazd” prezesów, ale nie jest skuteczny w zakresie ładu korporacyjnego – powiedział Ailman.

CalSTRS jest drugim co do wielkości publicznym funduszem emerytalnym w USA, który zarządza aktywami o wartości 225 miliardów dolarów i w akcjach Facebooka posiada 931,2 milionów USD. Krótko po tym, jak Ailman zdezaktywował swoje konto, fundusz ujawnił plany uzyskania informacji od kierownictwa Facebooka o krokach podejmowanych przez firmę w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych użytkowników.

To nie pierwszy raz, kiedy Ailman, który dołączył do CalSTRS prawie dwie dekady temu, krytykuje działania Facebooka. Wyraził zaniepokojenie brakiem kobiet w zarządzie giganta mediów społecznościowych zaraz po jego ofercie publicznej w 2012 roku.

bloomberg.com

 

Tags: , , ,

Subskrypcja

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do subskrybentów bloga, a otrzymasz więcej tego rodzaju treści.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Top