Wszystko o IKE, IKZE i PPE

USA: Pokolenie X tonie w długach

By on Grudzień 14, 2017 in Globalny Przegląd Emerytalny with 0 Comments

Wielu Amerykanów z pokolenia X zmaga się z długiem – tak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Allianz Life. Ich zadłużenie niehipoteczne, tj. zadłużenie z tytułu kart kredytowych i pożyczek studenckich, wzrosło o 15% od 2014 roku, z 20 000 do 23 000 USD. Czterdzieści dziewięć procent  spłaca tylko część zadłużenia z tytułu kart kredytowych każdego miesiąca, w porównaniu z 46% w 2014 roku. Pięćdziesiąt procent przedstawicieli pokolenia X twierdzi, że nie mogą zacząć oszczędzać na emeryturę, dopóki nie spłacą zadłużenia z tytułu kart kredytowych. Połowa twierdzi, że nie mają odwagi przyznać się specjalistom od finansów, że mają długi.

Ponad jedna trzecia, 34%, jest przekonana o swojej zdolności do zarządzania swoimi pieniędzmi. Dla porównania, 41% millenialsów jest pewnych swoich kompetencji w zakresie zarządzania pieniędzmi i 44% przedstawicieli pokolenia wyżu demograficznego .

Tylko 39% Amerykanów z pokolenia X współpracuje obecnie z doradcą finansowym, ale kolejne 39% jest otwarte na otrzymanie profesjonalnej porady. Ale nawet jeśli dostaną poradę, 70% twierdzi, że chce podejmować własne decyzje finansowe, w porównaniu z zaledwie 33% w 2014 roku.

Badanie zostało przeprowadzone przez Larkson Research Strategy  online na próbie 3 006 osób dorosłych  w maju br.

Tags: , , ,

Subskrypcja

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do subskrybentów bloga, a otrzymasz więcej tego rodzaju treści.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Top