Wszystko o IKE, IKZE i PPE

USA: Połowa osób w wieku przedemerytalnym planuje pracować na emeryturze

By on Sierpień 21, 2018 in Globalny Przegląd Emerytalny with 0 Comments

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Home Instead, Inc. 53% pracowników, którzy spodziewają się przejścia na emeryturę w ciągu najbliższych pięciu lat, sądzi, że prawdopodobnie powrócą do pracy,

Głównym powodem kontynuacji aktywności zawodowej jest potrzeba pozyskiwania dodatkowego dochodu  – na tę przyczynę wskazało 67% respondentów.  Kolejne powody to walka z nudą (44%) i chęć utrzymania wysokiej sprawności umysłu (22%). 68% osób, które właśnie przechodzą na emeryturę, planuje pracować w innej niż dotychczasowa branży. To założenie podziela 65% emerytów, którzy zdecydowali się wrócić do pracy.

– Obecnie coraz więcej seniorów redefiniuje, jak ma wyglądać kolejny rozdział ich życia. Szukają nowych możliwości kariery, która ma być dopasowana do ich umiejętności, pasji i celów życiowych. Dostrzegamy, że seniorzy chcą odnosić sukcesy w życiu zawodowym, aby nie tylko zaspokoić swoje potrzeby materialne, ale także zyskać źródło życiowej satysfakcji. Wielu naszych profesjonalnych pracowników to seniorzy  –  mówi Jeff Huber, Prezes i Dyrektor Generalny firmy Home Instead, Inc.

Prawie 80% osób zbliżających się do emerytury lub emerytów, którzy powracają do pracy, twierdzi, że chciałoby swoją pracą wywrzeć pozytywny wpływ na środowisko, w którym żyją. Z tego powodu często wybierają wolontariat, pomoc potrzebującym i zadania oparte na edukacji społeczeństwa. Catherine Collinson, Dyrektor Generalny Transamerica Center for Retirement Studies, zauważa, że skoro ludzie żyją dłużej, zaprzestanie aktywności zawodowej w wieku 65 lat często wydaje im się zbyt wczesne.

– Gwarantowana emerytura nie jest już dla nich celem, po osiągnięciu którego kończy się życie zawodowe. Aktywność zawodowa seniorów wygasa stopniowo, często poprzedzona jest przebranżowieniem się, które umożliwia elastyczny czas pracy. Wolne chwile można bez przeszkód poświęcić relacjom rodzinnym  –  stwierdza Collinson. Wnioski wypływające z badań przeprowadzonych przez Home Instead, Inc wskazują, że najbardziej popularne zawody wśród emerytów to sprzedawca w branży detalicznej, kasjer bankowy, korepetytor udzielający lekcji w trybie online oraz opiekun.

plansponsor.com

Tags: , ,

Subskrypcja

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do subskrybentów bloga, a otrzymasz więcej tego rodzaju treści.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Top