ccc

Wszystko o IKE, IKZE i PPE

W USA kobiety są lepszymi inwestorami od facetów

By on Czerwiec 23, 2017 in Globalny Przegląd Emerytalny with 0 Comments

argument-238529__180

Jeśli uważasz, że mężczyźni osiągają lepsze wyniki niż kobiety, jeśli chodzi o oszczędzanie i inwestowanie pieniędzy, badania z Fidelity mogą Cię zaskoczyć. Analiza ponad ośmiu milionów klientów z Fidelity pokazuje, że kobiety w rzeczywistości osiągają wyższe stopy zwrotu z inwestowania oszczędności niż mężczyźni.

Niezależnie od poziomu wykształcenia oraz osobistych lub zawodowych osiągnięć, wiele kobiet wciąż ma wątpliwości odnośnie swoich umiejętności efektywnego inwestowania. Na pytanie, jakie umiejętności z życia finansowego chciałyby posiadać kobiety, pierwsza odpowiedź brzmiała: „jak inwestować i jak najlepiej wykorzystać moje pieniądze”.

Jednak badania pokazują, że kobiety nauczyły się znacznie więcej, jeśli chodzi o umiejętność pomnażania pieniędzy niż myślą. Analiza danych klientów Fidelity Investments pokazuje, że kobiety przeciętnie osiągnęły wyniki lepsze niż mężczyźni o 40 punktów bazowych, czyli o 0,4% rocznie. Na pierwszy rzut oka może wydaje się niewielką różnicą, ale może mieć duży wpływ w długim horyzoncie czasowym.

Również jeżeli chodzi o stopę oszczędności, kobiety okazują się bardziej efektywne niż mężczyźni. Analizując w szczególności zakładowe plany emerytalne, kobiety wnoszą wyższy procent swojego wynagrodzenie do swoich planów niż mężczyźni. Średnia składka wnoszona do planu przez kobiety wynosi 9%, podczas gdy u mężczyzn jest to 8,6% wynagrodzenia.

Według Fidelity w ciągu ostatnich trzech lat liczba kobiet inwestujących swoje pieniądze poprzez plany emerytalne wzrasta o 19%, do ponad 12 mln.

Chociaż kobiety są przekonane, że mają słabe przygotowanie do zarządzania własnymi finansami, analiza przeprowadzona przez Fidelity wykazuje wiele ich cech, które mogą pomóc im w uzyskaniu wyższych zysków z inwestycji. Kobiety często budują plany finansowe pod kątem osiągnięcia celów życiowych, swoich lub swoich rodzin, a nie skupiają się tylko na efektywności inwestycyjnej. Zazwyczaj mają dłuższy i bardziej konserwatywny pogląd na inwestycje i są bardziej odporne niż mężczyźni na okresowe duże wahania wycen akcji.

Dane Fidelity wykazały, że mężczyźni są o 35% bardziej narażeni na aktywne zmiany portfela inwestycji w planie emerytalnym niż kobiety. Ponadto mężczyźni dokonali w 2016 r. średnio o 55% więcej transakcji w porównaniu z kobietami.

Tags: , , , , , ,

Subskrypcja

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do subskrybentów bloga, a otrzymasz więcej tego rodzaju treści.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Top