Wszystko o IKE, IKZE i PPE

Wielka Brytania: Pracownicy stają przed koniecznością zwiększenia składek

Miliony brytyjskich pracowników zobaczą, że ich składki emerytalne wzrosną od kwietnia w ramach ostatniego kolejnego etapu wzrost składek wnoszonych do PPE w ramach reformy z 2012 roku.

Od 6 kwietnia minimalna składka pracowników automatycznie zapisanych do pracowniczego programu emerytalnego wzrośnie z 2% do 5%. Składa się na nią 3% od pracownika i 2% od pracodawcy.

Pracownicy mogą płacić mniej, jeśli wkład ich pracodawcy biorą na siebie koszt finansowania składek na poziomie 5%.

Minimalne składki wzrosną ponownie od 6 kwietnia 2019 r., do 5% dla pracowników i 3% dla pracodawców.

Niektórzy eksperci ostrzegają, że wzrost ten może spowodować wzrost rezygnacji z uczestniczenia w PPE.

Vince Smith-Hughes, ekspert specjalizujący w tematyce emerytalnej w firmie Prudential, powiedział: „Wielu młodych ludzi twierdzi, że nie mają wolnej gotówki  i istnieje niebezpieczeństwo, że wzrost składek doprowadzi do tego, że część z nich zrezygnuje Ważne jest, aby pamiętać, że odpowiedzialność za oszczędzanie na emeryturę przesunęła się z państwa na obywateli, a najlepszym sposobem jest rozpoczęcie oszczędzania możliwie jak najwcześniejsze jak najwyższej części naszych zarobków.”

Catherine Doyle, dyrektor ds. Emerytur o Zdefiniowanych Składkach w Newton Investment Management, wezwała rząd do dokonania przeglądu proporcji w jakich składki są finansowane przez pracownika i pracodawcę. Dodała: „Nie można zaprzeczyć, że poczyniono znaczące postępy. Jednak problem pozostaje. Pracownicy oszczędzają zbyt mało, aby sfinansować coraz dłuższy okres pobierania emerytur.”

Opublikowane ostatnio dane Urzędu ds. Statystyki Krajowej (ONS) pokazały, że poziom uczestnictwa pracowników w PPE wzrósł z 67% do 73%  wciągu roku. Jednak prawie połowa pracowników, którzy uczestniczą w PPE w sektorze prywatnym wnosiło własną składkę na poziomie niższym niż 2%.

Tags: , ,

Subskrypcja

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do subskrybentów bloga, a otrzymasz więcej tego rodzaju treści.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Top